| NoahS a întrebat:

Salutari! In dimineata aceasta, pe la 6.30 m-am trezit din somn, simtind o stare de greata. Desi initial am ingorat-o, dupa cam 10 minute, n-am mai rezistat si m-am dus la toaleta, unde am vomitat.
In cele din urma m-am intors in pat, am mai dormit vreo 2 ore, dupa care iarasi am simtit nevoia de a vomita.

Dupa, m-am asezat inca odata in pat, simtindu-ma extenuat, dar nu am putut adormi, din cauza starii de greata.

Ce este ciudat este ca nu am baut alcool in ziua precedenta, si nu imi amintesc sa fi consumat ceva neobisnuit.

De asemenea, nu vomit mult, doar de 1-2 ori, dupa care ma simt relativ ok.

Daca stie cineva ce am mai exact si cum ma pot trata, as fi recunoscator!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Suni la 112 vine salvarea te consulta si vede ce ai, poate fi covid dar asta o sa descopere ei in urma consultatiei, noi nu stim cauzele.

| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o criza de colecist (fiere), osibil gastrita sau posibil covid.
regim alimentar cateva zile si daca este ceva rau cu stomacul sau colecistul, iti vei revenii.
Dar daca este covid, vei face febra, te va durea capul, vei avea stare febrila ca la orice virusare.

| NoahS explică (pentru Violleta2022):

Momentan nu am niciun alt simptom. Nu am febra, dureri de cap sau altele. Pur si simplu greata. Ma gandesc ca este o criza de colecist, pentru ca exista o pauza intre senzatiile de greata si varsaturi, pauza in care nu simt nimic.

| Cksihja a răspuns:

Doar un doctor poate spune exact ce ai și dacă ai mâncat ceva cu salmonela sau cu cine știe ce microb.

| jagajaga456789 a răspuns:

O posibilă criză de colecist. Însă, dacă ai crampe abdominale, și/sau diaree, greață și vărsături și ai fost la ștranduri, piscine, mare, bazin etc, atunci poate fii o enterocolita