| Alecso_Alecso_1995 a întrebat:

Salutări TPU de 2 zile am un disconfort în piept că o strângere la repaus nu simt nimic doar doar când depun efort sau fac anumite mișcări..am problema asta de 1 an de zile nu e mereu doar anumite perioade..am făcut în primăvara ekg radiografie la plămâni si nu au fost probleme..sa fie de la efort..medicul m-a diagnisticat cu anxietate si atacuri de panica si cam de atunci se aceste dureri..si sunt separe adică nu am palpitații sau alte simptome împreună. aveti vreo părere? Mulțumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Esti tanar, ai o viata frumoasa in fata, merita sa ai anxietate, atacuri de panica? Relaxeaza-te, ia pauze scurte in munca depusa, fa-ti prieteni si mergi si plimba-te in aer curat, fara cafea, ciocolata multa si cacao, mananca sanatos si nu Fast Food si alte porcarii, vei fi capul unei familii, ce te faci atunci? Esti un barbat in devenire si te plangi ca o batrana de 100 ani? Daca arati ca in poza, esti un tip OK, cu o multime de calitati, te lasi asa usor? Fii mai hotarat, cu curaj, un luptator! Numai bine!

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru Caro34):

Mulțumesc frumos.

Răspuns utilizator avertizat
| nitromonkey88 a răspuns:

Asa am si eu. Sa nu fii stresat si sa ai mintea limpede

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru nitromonkey88):

E cam greu ce spui tu laughing)

| nitromonkey88 a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Stiu. laughing Gen e ca si cum ramai fara aer? Iti bate inima tare deodata? Si chestii din astea?

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru nitromonkey88):

Da mi se mai întâmplă nu mereu.dar dacă dorm 30 de minute îmi trece..si când am unele dureri tot caut pe internet simptome si toate astea laughing

| nitromonkey88 a răspuns (pentru Alecso_Alecso_1995):

Cauti pe net de ce te doare capu si afli ca ai toate bolile posibile. Lasa netul. Daca ai fost la doctor i-ai spus exact ce ai? Daca da, ti-a dat un tratament sau ceva?

| Alecso_Alecso_1995 explică (pentru nitromonkey88):

Nu am niciun tratament.o sa mai fac câteva sedinte de psihologie când ajung sa atunci o sa încep un tratament dacă e nevoie.