| ionela_3377 a întrebat:

Sant an grad 2 cu certificat de handicap si pana acum o luna am fost asigurata si acum nu mai sunt as vrea sa stiu care este problema

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Este imposibil, poate ca nu ai facut dovada medicului de familie.Trebuie sa duci certificatul de incadrare in gradul de handicap si cuponul de pensie.

| starmaker a răspuns:

Sfatuieste-te cu medicul de familie sau vorbeste cu cineva in aceeasi situatie cu a ta sa te ajute cu informatii.