| robiii97 a întrebat:

Saut! Am 16 ani. Ieri am sarit un gard micut de metal si m-am lovit in partea stanga a testiculelor(nu m-am lovit deloc la testicule) si acum simt o durere asemanatoare unei usturimi, dar m-am uitat si am pipait zona si nu simt nici o umflatura sau invinetire. Ce ar trebui sa fac(in afara de sfatul "mergi la doctor")? Durerea nu este constanta, noapte nici nu o simt, cand fac exercitii fizice nu se simte, doar cand apas in respective zona.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreea625 a răspuns:

Haha...asteapta si tu o saptamana maxim si nu o sa te mai doara

5 răspunsuri:
| Vektor a răspuns:

S-a intins pielea, iti trece dupa cateva zile happy

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Nu e nimic grav. Poate este o vanataie in devenire.

| ponturi a răspuns:

Dacă este doar o contuzie (lovitură) simplă trece de la sine, te poate ajuta un masaj uşor asupra zonei cu o cremă de gălbenele sau ulei de măsline dar şi duşul alternativ rece cald în zona respectivă.

| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

O sa treaca repede.

| robiii97 explică:

Multumesc! Chiar a trecut laughing