| anonim_4396 a întrebat:

Scorpia de maica-mea m-a lovit cu pumnul in nas, in partea de sus si acum imi curge sange din nas, e grav? E prima oara cand imi curge sange din nas si mmi-e frica. Nu ma doare, am 12 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ti se intampla nimic, asta ni se intampla tuturor cand ne lovim din greseala sau suntem loviti...cureg un pic de sange si nas si trece. Din atata lucru nu mori si nici nu et imbolnavesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bine ca nu ti-a scos ochii... da ce ai facut atat de grav de ti-a dat un pumn in nas? laughing
Da, extrem de grav din multe puncte de vedere.

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonim_4396):

Am vrut sa bag pisica in casa

| CristianaCrss a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu mi se pare amuzant... Ba chiar jalnic comportamentul ei. Poate suna putin amuzant cand auzi ca ai primit un pumn in nas de la mica ta dar pentru mine nu e, m-a durut si acum cand trag aer pe nas ma ustura putin

| PinkTerror a răspuns (pentru CristianaCrss):

Te ustura pentru ca este o rana deschisa. O sa dureze o zi pana se inchide dar o sa fie bine in 2-3 zile.

Atat timp cat esti in casa mamei tale, trebuie sa ii urmezi regulile. Mai ai 6 ani pana cand o sa poti incepe sa iei deciziile singura, dar iti recomand sa nu te grabesti. Ia-o incet.

| CristianaCrss a răspuns (pentru PinkTerror):

Adica ti se pare normal sa imi dea un pumn in nas astfel incat sa imi curga sange din cauza ca am vrut sa imi bag motanul in casa(ptc incepea sa ploua) pe care ea la dat afara desi nu era al ei si nu a fost cand l-am primit? Penibil...

| CristianaCrss a răspuns (pentru PinkTerror):

L-a* scuze, ma simt atat de naspa de ieri si ma ustura ochii, nu am observat ca nu am pus cratima

| Dana1999 a răspuns:

Nu se intampla nimic. Iti va trece.