| anonim_4396 a întrebat:

m-am lovit la cap în perete (în partea din spate a capului mai precis) dar nu curge sânge și mă doare un pic capul și gatul și am o stare de amețeală, dar nu grav pot merge singur. Ce trebuie sa fac? Este grav? Mulțumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Buna Mihai! Daca ameteala si durerea se intensifica ori se extinde in cazul durerii, atunci trebuie sa mergi neaparat la medicul de familie. Nu cred ca este grav. Este important sa iti pastrezi calmul si sa nu apesi zona. Monitorizeaza starea ta. Multa sanatate!