| fata16 a întrebat:

Daca va rugati vi se indeplinesc dorintele?

7 răspunsuri:
| danielcretu1980 a răspuns:

Intotdeauna.
Doar ca nu e suficient sa te rogi. Mai trebuie sa iti faci un plan, sa actionezi ca sa-l pui in aplicare si sa ai destula rabdare sa se indeplineasca. Simplu.

| EmaS a răspuns:

Daca te rogi cu credinta, si daca este voia lui Dumnezeu, vei primi raspuns la rugaciunile tale.El stie daca acel lucru pe care il ceri iti va face bine sau nu este bun pentru tine.El cunoaste toate lucrurile.Totusi,eu am primit raspuns la multe rugaciuni.Atunci cand cerem un lucru, trebuie sa credem ca l-am si primit.

| aladinbeci a răspuns:

Sunt de acord cu raspunsul postat de userul Ema.

| Christina a răspuns:

Da, am primit si in ultimul timp am ajuns sa cred ca "rugaciunile se implinesc" daca asta e voia lui Dumnezeu si ai sa vezi ce frumos lucreaza Dumnezeu ca tu sa primesti lucrurile care te implinesc si te fac fericita. La multe rugaciuni poate nu ai un rapsuns imediat dar la timpul potrivit o sa-l primesti. Eu imi fac o lista cu ceea ce imi doresc si ma rog pentru lucrul respectiv iar dupa ceva timp ma uit peste lista si atunci vad ca Dumnezeu este prietenul meu cel mai bun happy
MATEI 7:7- " Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide"

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu de mică vreau să fiu vedetă... încă n-am ajuns. Dar atunci când voi ajunge îţi voi răspunde sigur.
Depinde la ce şi la cine te rogi. Dacă la Domnu', să ştii că el nu este o maşină care îţi îndeplineşte dorinţele.

| OanaSimpluu a răspuns:

Daca vrei sa ti se implineasca o dorinta trebuie sa faci si tu ceva pentru a se adeveriiwinking.

| Dragosh9988 a răspuns:

Daca ma rog cu gandul la ce spun fara sa spun "hehee, daca ma rog sigur mi-se indeplineste" se va adeveri.