| Mlc a întrebat:

Se intampla ceva daca fumez si am bronsita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cred ca nu esti constient de gravitatea sanatatii tale, nimeni nu trebuie sa iti dea sfaturi, tu trebuie sa fii constient de faptele tale..nu cred ca bolnav fiind nu iti realizezi ca iti va fi mult mai rau daca fumezi..asa ca ori le lasi de tot, ori astepti pana starea sanatatii tale sa mai bagi"sanatate " in tine
O seara buna si multa sanatatehappy

| darrio2007 a răspuns:

Da.Se poate agrava bronsita.Sau altceva mai grav. Abtine-te de la fumat.

| Azµre a răspuns:

Trece mai greu, și poți face și complicații!

| viotedy a răspuns:

Tu ce crezi? abtine-te macar pana ameliorezi bronsita.

| DraudeS a răspuns:

Tot ce este posibil sa inrautatesti situatia.
Fa o abstinenta de tutun pe termenul tratamentului.

Sanatate!