| timidu89 a întrebat:

Se mai confrunta careva vaccinat de covid cu dureri de oase dupa 6 luni sau 1 an de la imunizare? O verisoara mi-a zis ca multe persoane vaccinate se plang de dureri de oase. Ma refer ca erati ok cu oasele inainte si dupa vaccinare au aparut problemele la un moment dat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu știu pe nimeni. Mergi la medic daca ai dureri sa afli de ce, lasă ce zice verișoara

| timidu89 explică (pentru suntserios):

Pai ma tot duc din decembrie 2022. In Timisoara eu fiind din Hunedoara. Ortopedul a zis ca e alta sursa problemelor, nici nu o intrebat daca m-am vaccinat macar.

| suntserios a răspuns (pentru timidu89):

Deci te ai lămurit. Nu e de la vaccin.

| dullcat a răspuns:

Nu. Dar sa stii ca multa lume e paranoia si da vina pe vaccin pentru anumite afectiuni aparute ulterior.Nu inseamna neaparat ca aceasta e realitatea.In acelasi timp, unora chiar le-a facut probleme, nici asta nu putem nega. Doar ca, probabil, e un procent mult mai mic fata de panica care s-a starnit.

| doctorandus a răspuns (pentru dullcat):

Vezi pe YouTube O poveste cu ciuperci.

| Smolbean a răspuns:

Pe mine au început sa ma doară genunchii de anul trecut, în iarna. E drept ca perioada aia am stat mai mult în picioare.
M-am vaccinat în 2021 în decembrie-ultima doza(3).
Poate are legătură?

| timidu89 explică (pentru Smolbean):

Posibil, eu în 2021 în octombrie și noiembrie parca. Pfizer de 2 ori, am și zis ca nu ma mai vaccinez. Probleme cu genunchi și gleznele în iunie 2022. Actual ma dor tălpile la mers, tendonul lui Ahile la piciorul drept. Eu zic ca are o oarecare legătură cu vaccinarea. Urmezi ceva tratament medicamentos?

| Smolbean a răspuns (pentru timidu89):

M-am dat cu crema cu mentol, făcută în laborator la farmacie, și cu diflex... Nu prea vad îmbunătățire. Pastile nu iau, ca nu le pot înghiți happy
Nu ma dor tot timpul, o data la ceva timp, dar și când ma dor... Mai rău că pe bunici

| timidu89 explică (pentru Smolbean):

Folosește unguent Sindolor.