| Alexandru_Alex_1988 a întrebat:

Se poate da asigurarea medicala altcuiva?
Tatal meu este grav bolnav si totul a venit dintr-o data asa ca nimeni nu era pregatit financiar.Are nevoie de o operatie si fiind fara job nu isi permite sa faca operatie.Eu fiind angajat si avand asigurare medicala, pot sa i-o ofer lui?
Va rog sa raspundeti doar daca stiti nu aiurea ca aici e vorba de lucruri serioase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca nu este somer ori pensionar, acestia sunt asigurati prin efectul legii.
Daca nu este somer/pensionar si este in intretinerea ta atunci poti folosi asigurarea ta, sens in care trebuie o declaratie data de tine la un notar public, autentificata de acesta, prin care declari ca nu lucreaza nicaieri, nu obtine venituri si este in intretinerea ta. Sanatate tatalui si numai bine!