| imale a întrebat:

In urma unui accident... daca la volan nu este proprietarul autovehiculului..si proprietarul vrea contestatie pentru polita de asigurare, cine trebuie sa faca contestatia? Soferul sau proprietarul masinii pe numele caruia este facuta asigurarea? Va rog,. raspundeti doar cei care stiti. Mersii!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vinovat de producerea accidentului este numai soferul, daca ar permis de conducere corespunzator, si acesta va plati tot. Ce contestatie sa faca proprietarul pentru polita de asigurare?

| mijlsach a răspuns:

Proprietarul masinii.