| anonim_4396 a întrebat:

Se poate daca nu iti vine ciclul sa ramai gravida? funda si vot la orice raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Se poate,iar posibilităţile sunt mai mari dacă ai avut contact sexual neprotejat. Cauzele lipsei menstruaţiei pot fi multiple : stress, chisturi ovariene, anexită, sarcină (atunci când endometrul nu mai este eliminat prin menstruaţie),unele medicamente(în general antidepresivele), alimentaţie necorespunzătoare, etc., etc.
Ar trebui să mergi la un medic ginecolog pentru a afla cauza.
Sănătate!

| BRG a răspuns:

Poate ai ceva dereglări hormonale, din cauza vremii, s au alimentației.

| emima a răspuns:

Daca nu ai avut relatii sexuale nu esti daca ai avut ar trebui sa faci un test de sarcina

| EuSiCuMine a răspuns:

Nu. in nici un caz, daca iti vine ciclu nu esti insarcinata :*

| TootydeCool a răspuns:

Depinde daca nu ai in luna aia (abia ti-a trebut) poti ramane gravida, iar daca nu ai deloc nu poti ramane!
Succes!``````Funda

| Bijou a răspuns:

Da, graviditatea poate fi o cauza

| JustWannaDance a răspuns:

Nu!
Stai linistita.
Daca nu ai avut relatii, nu e nici o problema.

Poate ai ciclul neregulat. happy
Funita? happy

| AnneMarriie a răspuns:

Pai.nu mereu happy
adica.mie nu mi-a venit 2 luni la rand si a fost din cauza stresului.straight face
poate fi si chist.
poate fi si intarzierea ciclului.
nu neaparat.
dar daca ai avut un contact sexual recent.se poate pune problema ca ai ramas insarcinata.

| evelina_8943 a răspuns:

Da se poate dar depinde si de varsta daca ai cam de la 11-12 ani in sus poti ramane gravida fara excepti decat daca esti steril(a).