| andreieftenie42 a întrebat:

Se poate intra in depresie din cauza ca inveti prea mult sau ca muncesti prea mult? asa mi-a zis mama si niste vecini laughing,nu stiu ce sa zic eu nu prea cred, dar nu afirm nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu, depinde de om si rezistenta. Unii mai usor altii mai greu. Unii deloc.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da nene, burnout poate o cauza. Tu poți crede sau nu ca fara o diploma in psihologie parerea ta oricum nu valoreaza nimic.

| andreieftenie42 explică (pentru Wr3nch):

Stiu eu nu afirm, te inteleg, da dar oare toti fac burnout daca lucreaza prea mult? eu te cred man, dar zic ca gen nu intri in depresie doar daca inveti, ci daca te stresezi prea mult daca e greu.

| Wr3nch a răspuns (pentru andreieftenie42):

Nu, depinde de om si rezistenta. Unii mai usor altii mai greu. Unii deloc.

| natur a răspuns:

Daca ceea ce faci iti place NU intri in depresie.