| ajed a întrebat:

Se poate repara o masea rupta(cu gaura) acasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Gu guta si clanta. O legi cu gura, legi guta de clanta, te indepartezi cat sa faca tensiune gura si inchizi puternic usa la clanta careia ai legat celalalt capat, in tensiune, al gutei.

E prea complicat?

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Nu se poate asa ceva. Daca ai astfel de probleme trebuie sa mergi la dentist acum cat se mai poate. Daca continui sa stai asa risti sa ramai fara ea.

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Ce coincidență! Exact problema asta am avut-o și eu până săptămâna asta! Am fost la stomatolog și m-a costat 550 de lei ca să îmi rezolv maseaua T_T

| Antonia6789 a răspuns:

Nu.
Mergeți la stomatolog.