| neanicu a întrebat:

Se pot albi dintii cu bicarbonat de sodiu? cat de des se poate folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da.Se poate folosi zilnic, in loc de pasta sau si cu pasta de dinti!

| fabiola a răspuns:

Da, bineinteles! Iti mai recomand si sa freci dintii cu zeama de la o jumatate de lamaie! Odata pe zi e suficient!

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Da insa nu e bine des

| Rizer a răspuns:

Nu se albesc cine stie ce...mai bine te duci la stomatolog si iti faci o inalbire cu U. V te costa cam700 de lei, si chiar vei avea rezultat.Asacu bicarbonat, eu sincer nu am incercat dar nu cred ca se albesc!

| SweetCandy a răspuns:

Timp de 2 saptamani te speli de 3 ori pe saptamanabig grin iar apoi te speli normal cu pasta de dintibig grin

| alexdop21 a răspuns:

Da corect se pot albii, doar ca bicarbonatul este un foarte puternic iritant al stomacului, iti produce acid gastric, si nu e o stare foarte placut, folosit indelungat poate duce la gastrita si tot soiuri de boli ale stomacului. Cel mai bine urmeaza un tratament de albire al dintilor, si e mai safe

| woody_9489 a răspuns:

Da, se poate. si eu am incercat. si am intrebat si dentistul. a zis ca poti folosi aproape zilnic, dar sa nu exagerezi. spre exemplu o data la doua zile.

| soricica a răspuns:

Da se poate folosi, si folosesti de cate ori te speli pe dinti
Bye:*

| domdom a răspuns:

Da cu bicarbonat de sodiu. Bunica mea se spala doar cu bicarbonat si acum la 90 de ani nu are nici o problema cu dinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am incercat este intr-adevar bun, dar eu am cam exagerat si mi-au iesit bube la gura, ai grija

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| CuteNSweet a răspuns:

Da,intr-adevar da rezultate.Numai sa nu te speli des, iti poate iesi un herpes, asa am patit eu.

| ilona_7699 a răspuns:

Din cate am auzit, da, dar in acelasi timp stiu ca este foarte puternic si ataca smaltul. Iti recomand un periaj dentar, e mult mai sanatos.happy