| Isabella15951 a întrebat:

Stie cineva cum iti poti albi dintii fara tratamente la dentist sau aparate sofisticate? Am auzit ca ar functiona daca ii periezi cu bicarbonat de sodiu.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Corina300 a răspuns:

Buna! Ei bine ar trebui sa te speli pe dinti dimineata si seara, pentru ca la pranz sa fim sinceri cam uitam. Ar trebui sa acorzi unui periaj cel putin 2 minute. Ai auzit bine un periaj cu bicarbonat de sodiu functioneaza de minune sau frecarea dintilor cu o bucata de lamaie. Am incercat si dau roade, insa sa nu o faci prea des cam o data la doua saptamani, pentru ca iti distruge smaltul si dintii vor devenii sensibili la cald sau la rece. Am citit ca si bronzul ar ajuta, pielea fiind mai inchisa da senzatia ca dintii sunt mai albi. Succes si sper ca ti-a folosit. (Fundita?)

8 răspunsuri:
| ilcmty a răspuns:

Da,eu ma spalam inainte pe dinti cu bicarbonat de sodiu si mi s-au albit dupa primele spalari! Periaza-i de doua, trei ori pe zi cu bicarbonat si se vor albii, daca nu se albesc incearca cu diferite paste de dinti.Eu am incercat mai multe, ca sa vad care mi se pare mai buna happy

| katomika a răspuns:

Poti gasi in farmacii diferite produse.eu am incercat cu un fel de praf si a functionat

| Isabella15951 explică (pentru katomika):

Cum se numea?

| katomika a răspuns (pentru Isabella15951):

Favident

| Isabella15951 explică (pentru katomika):

Multumesc mult.

| raluka2000 a răspuns:

Spalate pe dinti in fiecare zi de vrei 5 ori pe zi si ai sa vezi rezultatul.

| Isabella15951 explică (pentru raluka2000):

Am incercat, dar pasta nu are un efect de albire ci doar de curatare si indepartare a mirosului.

| xDiduuu333 a răspuns:

Da. cam asa ar fi. iti pui de fiecare data cand te speli pe dinti putin bicarbonat pe periuta. Eu am incercat..si chiar mi s'au albit putin. Incearca si tu. nu ai nimic de pierdut nu-i asa? happy