| DarkShina5566 a întrebat:

Semintele de floarea soarelui de la Nutline sunt recomandate pe timpul dietei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GaBBiii a răspuns:

Nu sunt bune semintele in timpul unei diete(semintele pot duce la apendicita, asa ca incearca sa mananci seminte mai rar)! Incearca sa mananci mai multe fructe si legume si consuma mai multe lichide+sport.
Pa, pa! O zi buna

4 răspunsuri:
| aryana1991 a răspuns:

Nu prea au la calorii

| Owakey a răspuns:

Bună!

Nu ştiu, dar conţinutul caloric este foarte mic, deci nu văd nici o problemă în a consuma seminţe, doar nu le consuma în exces: orice lucru în exces dăunează.

Baftă!

| Lavinia218 a răspuns:

Depinde ce dieta tii de ingrasare dau de slabit! Daca e de slabit. hmm nu e recomandat sa mananci seminte de floarea soarelui au un aport caloric extrem de mare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Semintele de floarea soarelui nu sunt recomandate in diete,fiind destul de bogate in kcal,dar pot fi consumate in cantitati mici, din cand in cand, de pofta.Numai bine.