| Mihai789 a întrebat:

Si inca o intrebare.
Presupunem ca vineri si simbata seara am avut un contact sexul neprotejat, iar azi dimineata am baut un escapelle. Este riscul de a fi insarcinata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ai luat pastila nu mai exista riscul de a fi insarcinata

| Hellp a răspuns:

Este posibil orice, dacă te simţi ciudat, la medic cu tu big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai 85-90 % şanse să SCAPI de o eventuală sarcină!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| vangaelis a răspuns:

Este bine dacă Escapelle este luat în primele 72 ore după ce a avut loc un contact sexual neproteja.Previne 84% dintre sarcinile posibile dar nu 100%.
Consultă-ți ginecologul sau medicul de familie.

| mihaelaaaaaaaea a răspuns:

Este unul ridicat avand in vedere ca a fost neprotejat happy fa un test de sarcina cat mai curand.

| Aamerican a răspuns:

Da,dar este in procent de 28 %, nu sunt sanse mari sa fi insarcinata.

| bbydeea317 a răspuns:

Salut!
Depinde de mai multi factori, daca ai fost in perioada fertila, depinde daca a ejaculat in vagin, dar dupa cum se stie, escapelle e cea mai puternica pilula de a doua zi. Mai mult ca sigur ca nu ai ramas insarcinata aseara.

| MrRazvan8 a răspuns:

Da pentru ca sperma din canal dispare la un interval de 48 de ore, dar nu e sigura treabatongue