| Andrada0025 a întrebat:

Simt ca am respiratia ingreunata si simt si o presiune pe cap si pe frunte. Cand ma ridic din pat ametesc si simt o presiune in piept. Am picioarele reci. Sunt foarte irascibila si din orice lucru mic incepe sa imi bata inima foarte tare ca si cum m-as speria.
Mentionez ca iau antibiotice.
Ce poate fi? (Am sindromul ovarelor polichistice si hipotiroidism)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Schimbarile hormonale pot da aceste simptome, deci da, probabil de la acele 2 afectiuni.
Dar de ce iei antibiotic?

| Andrada0025 explică (pentru Bondarel99):

Pentru ca fac un tratament pentru pietre la rinichi. Iau antibioticul pentru a nu face infectie urinara.
Dar tot timpul va fi asa? Cand am sa scap de toate aceste simptome hormonale?

| Bondarel99 a răspuns:

Doar medicul iti poate spune. Depinde si de stilul tau de viata si de ce alte afectiuni mai ai sau vei mai avea.

| Andrada0025 explică (pentru Bondarel99):

Am adoptat o alimentatie sanatoasa si fac sport. Sper sa nu mai fie cazul si de alte afectiuni.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la un cardiolog pentru control!