| RaluRalucaasdf a întrebat:

Simt dureri in partea dreapta la coaste atunci cand trag aer in piept. Uneori aceste dureri le mai simt si cand stau intinsa si ma intorc de pe o parte pe alta cateodata le simt pe dreapta alteori pe stanga. Precizez ca am facut toate analizele saptamana aceasta. Electrocardiograma / hemoleucograma/radiografie torace/ consult orl si nu a iesit nimic. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Amuzant cum acest curent magic care ne afecteaza negativ sanatatea exista numai la romani. Tot la medic trebuie cercetat pana gasesti cauza. Daca nu esti multumita schimbi medicul pana cand dai de unul care stie ce este.

| anonimg a răspuns:

Junghi intercostal. Ai stat în curent. Recomand exerciții fizice dimineața pentru încălzire, dar evită durerea. În două săptămâni o să-ți treacă.

| AntonMihaita1996 a răspuns:

Probabil nevralgie intercostala. Un nerv probabil e inflamat.