| Viviana89 a întrebat:

Simt mereu o oboseala puternica, la scoala mi-a scazut reusita, nu ma pot concentra ca inainte, am o stare depresiva mereu Consider ca am oboseala cronica dar nu sunt sigura de acest lucru din cauza ca ma simt destul de normal dupa somnul de amiaza apoi plec la alergat un pic si deja lectiile pe acasa mi le fac dupa aia dar cum deschid cartea nu trece mult timp ca din nou aceste simptome apar(mi-am schimbat scoala anul asta )Ce sa fac? va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa consulti un psiholog.
http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-pregatite-acasa-pentru-oboseala

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Oboseala cronica e de la anxietate, dezvoltata probabil pe fondul unei depresii.

| danielaxyz a răspuns:

Incearca ceai verde, spirulina si o bratara energetica