| GalacticOtter a întrebat:

Hey...deci cu ce sa incep? Nu stiu ce sa fac...la scoala nu o mai duc deloc ca anul trecut, de cand am schimbat scoala, cu una mai buna, am scazut mult, de la prima din clasa am ajuns printre ultimii dar tot am niste note bune, sunt printre primii la engleza si biologie mai ales, dar cu matematica nu o duc deloc bine, am 2 de 8, iar miercuri am dat test...nu am facut din 7 exercitii decat 3 100% corecte si 1 de care nu sunt foarte sigura...o sa incerc sa raspund mai mult la clasa sa sa incerc sa imi maresc nota dar imi fac griji! Daca e prea mica nu o pot mari prea mult si cred ca iau 4 sau ceva, nu stiu cum sa imi iau gandul de la asta, numai la asta ma gandesc! Cum as putea sa imi maresc notele? Nu zic sa fiu prima din clasa, dar nici asa, chestia e ca nu prea am timp, invat dupa-amiaza, intru la ore la doua fara un sfert si ies la 7 jumate seara ( sunt a 6-a) am multe teme si proiecte, de abia le fac fata, dar sa mai invat si toate lectiile cum trebuiesad unii colegi reusesc, au 10 pe linie, eu seara fac teme pana la 11 noaptea, dimineata ma trezesc la 9 si iar fac teme si repetsad sfaturi?

Răspuns Câştigător
| CosminsauMihai a răspuns:

Nu-ți fă griji, ești în clasa 6, ai schimbat școala, prietenii, e normal. Dacă la școala la care ai fost ai avut note bune, ai să-ți revii și aici. Faza cu 4... Oricum trebuia să iei neapărat un 4 mai devreme sau mai târziu, poate 4 ăsta o să te motiveze și mai mult.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu te gandesti ca ar trebui sa pui mana serios pe carte, ca doar asa s-ar rezolva toate problemele tale, intr-un mod frumos si bune!
Culca-te la ora 9 seara ca sa fii odihnita si te trezesti la 6, ca inveti mai usor!
Hai cu spor la invatat!