| elena272 a întrebat:

Toata ziua simt am oboseala cronica. Ma simt ametita zilnic, simt ca as cadea din picioare si la scoala mereu pun capul pe banca in pauza si la unele ore. Efectiv sunt atat de obosita incat nu ma pot cocentra sau sa fiu atenta ce se intampla in jurul meu si in conversatii ma simt prea epuizata. Are legatura cu dopamina serotenina din corp ceva? Tin sa mentionez ca si cand eram mai mica in general eram asa mai obosita, dar nu asa grav ca acum sa nici nu ma pot concentra.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Primul pas e sa mergi la medicul de familie sa iti recomande niste analize, apoi vezi ce iese de acolo

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi la medic.

| StoicAnalysis a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai si spune-le ce simti. Invata sa ceri ajutorul celor din jur daca te incurci in ceva anume. Starile de oboseala poate fi de la orice. De la alimentatie, pana la depresie. Deci mai intai mergi la medic si fa-ti analizele. Apoi mergi la un psiholog. Daca nu e de natura biologica, atunci sigur e de natura psihologica. Fa-ti curaj si vorbeste cu parintii despre problemele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Odinhneste-te suficient.

https://www.doc.ro/......-odihnitor

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Incerca intai sa ai parte de un somn odihnitor intai!