| Mario1994 a întrebat:

Simt o durere mică la piept, simt uscăciune în gât. Sunt așa de o săptămână și ceva. E grav? Ce ar putea fi? Ma tem sa nu fie coronavirus

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa pateste cineva cunoscut, cine stie fara testul C19 nu poti confirma asta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu e coronavirus, daca ai stat in casă si NU ai iesit afara din casa, si nu ai in familie pe nimeni cu covid 19, atunci stai linistită, poate te a tras curentul nu uita ca mai sunt si racelile de sezon ca doar afara este frig, nu toate simptomele pe care le ai gata e virus covid.

| Mario1994 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Nu prea am ieșit afară dar am purtat mască, mănuși. Afara ies când matur un pic, ba aduc lemne în casă și cam atât. Sunt și alte răceli da. Sunt panicata de o săptămână în legătură cu coronavirus. Nu îmi iese din cap

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mario1994):

Si daca ai lua Coroana, N-ai avea mai nimic, adica esti tanara si sanatoasa. primele statistici indicau ca 80 din cei cu Corona au avut forme usoare asemanator unei raceli., Restul de 20% au avut complicatii (in speciali cei bolnavi/ batrani)

| Mario1994 explică (pentru anonim_4396):

Dacă aș lua, aș lua razna de tot și aș muri pe loc. Mi-e frică. E coronavirus contagios

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Ai ieșit din casă în ultima lună? laughing

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Am ieșit în curte un pic și la stradă când maturam, dar port mască și mănuși când ies în curte sau la stradă. rolling on the floor) tot panicata sunt, pff.

| supadeceapa a răspuns (pentru Mario1994):

N-ai nimic, mă! laughing)))

| Mario1994 explică (pentru supadeceapa):

Știe Dumnezeu. Nu știu cum să mă liniștesc. De când m-am uitat atunci la știri, am intrat în depresie.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Durerea poate să fie de la anxietate și uscăciunea de la deshidratare. Și dacă nu ar fi astea, nu orice răceală e coronavirus.

Răspuns utilizator avertizat
| Stropdeploaie a răspuns:

Tusesti,ai febra?

| Mario1994 explică (pentru Stropdeploaie):

Nu am tușit. Nu am avut nici febră

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Mario1994):

Suntem vii este normal sa ne mai doara cate ceva! Nu te panica la orice durere sau stranut!))))