| xRaffy a întrebat:

Care sa fie cauza? Simt de câteva zile niște înțepături în piept și apoi ca o mica durere... E suportabil dar îmi fac griji sa nu fie ceva grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Poate anghina, lipsa de oxigen in inima sau grasime acumulata in arteriile care ajung la inima, sau durere de muschi

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"de câteva zile niște înțepături în piept" - urgent la medic, poate fi ceva extrem de grav!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de zonă. Dacă sunt în zona inimii, poate fi un simptom a ceva grav.

| xRaffy explică (pentru sadrian46):

Nu știu dacă e în zona inimi dar ma ia câteodată pe zi. La munca începuse sa am simtomul asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru xRaffy):

Inima e acolo unde bate bum bum.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Sa le iau la rand.
1. Pe vremurile acestea de vreme pot aparea nevralgii in diferite locuri ale corpului.
2. Inima nu doare, doar muschii intercostali ce o inconjoara si nu din cauza de boala cardiaca.
3. Stii ca unele dureri in piept se transmit chiar de la coloana vertebrala?
4. Mi-a spus un medic specialist in pneulogie ca uneori durerile de la plamani le simtim in piept.
5. Poate fi in urma unei intinderi de muschi produsa cu fortarea muschilor pieptului; Chiar si o intindere brusca si puternica a bratelor o poate produce.
Ooo, dar cate nu pot fi cauzele. Sunt plin de asemenea dureri. Fac un masaj fin cu alifie destinata acestor dureri cum sunt: Gheara ursului, Gel pentru cal, plus cele umane din farmacie. Daca timp de cateva zile nu trece inseamna ca e ceva mai grav.