| justgabriela a întrebat:

Simt o durere surda de ceva timp in zona genitala. Nu in interior, ci in zona labiilor, daca apas ma doare.sau cand stau in fund spre exemplu.Nu ma doare tot timpul si nu ma deranjeaza f tare.Nu stiu care ar putea fi motivul. Am infectie urinara, dar iau tratament. Ma gandesc sa nu fie de la asta.
Alttceva care poate cauza aceste simptome?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, leziunile de col uterin dau acest gen de dureri (cervicite)

| mona a răspuns:

Sunt sigura ca e furuncul, am patit-o si eu, o sa treaca la fel de repede cum a aparut

| justgabriela explică (pentru mona):

Si unde poate fi localizat? nu vad nimic iesit din comun.

| mona a răspuns (pentru justgabriela):

Sub piele cu o mica umflatura in exterior, apasa acolo unde te doare si vezi daca simti ceva mai tare[poate ma insel si nu e vorba de furung in cazul tau]

| Lizzu a răspuns:

Buna
S-ar putea sa fie si de la infectie urinara dar poate fi si un furuncul aparut peste noapte.

Furunculul este o acumulare de puroi la nivelul pielii si provine, in general, din cauza unei infectii in sange.

Daca durerea nu trece in urma tratamentului, mergi din nou la consult ginecologic.

Sanatate happy

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Ce faci bolnavioaro? ai fost ieri sa-ti faci testul?

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Da da. L-am facut. Imi era asa de teama ca ma va durea, dar doctorita a fost foarte de treaba si draguta, m-a vazut speriata si m-a tinut si de vorba. Am inceput sa ma imprietenesc cu ea, dupa atatea vizite laughing haha. Rezultatul meu vine abia pe 29. oricum tin sa va zic, ca m-am linistit, cu toate ca am si aceasta durere, plus o scurgere destul de abundenta care spre surpirnderea mea e cam transparenta si nu are miros. In fine, astept rezultatul sper sa primesc vesti bunicele.
pupici:*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Bravo! ma bucur ca te-ai calmat putin! abia astept si eu rezultatul ca sa-ti pot spune : ti-am zis eu ca o sa fie bine?hee hee
si ce te-a apucat sa-mi vorbesti cu dumneavoastra? te-ai lovit si la cap intre timp? big grin

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Nu stiu. imi pot da seama ca sunteti muuuuult mai mare decaat mine si na, imi este oarecum ciudat sa vorbesc la per tu

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Ahaaaa, m-ai facut baba, ha? laughing
lasa ca te tin mintehee hee
te pup si sa ai o seara frumoasa! happy

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

NUUUU! nu am vrut sa sune asaaa. pup revin cu vesti :*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Hey! cum te mai simti? vreo modificare in starea ta? astept vesti kiss

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Ma simt ceva mai bine. Am incercat sa devin mai optimista. Infectia urinara aproape ca mi-a trecut, nu prea ma mai doare burta... Sunt mult mai bine. Astept data de 29 sa aflu rezultatul testului. Pentru el am ceva emotii.:-s :*

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Ma bucur ca esti mai bine! o sa vezi ca si testul va fi ok! abia astept, ma voi bucura si eu pentru tine :*

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Daa. mai este pana pe 29, pana atunci incerc sa imi umplu mintea de ganduri pozitiveee. pupici:*

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Heii! am revenit cu vesti laughing am sunat azi la doctor sa mi fac programare ca sa iau rezultatele pe vineri. si s-a uitat peste sa vada daca le-a primit. si mi-a spus ca sunt foarte bune love struck yee laughing

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Yupiiii! ti-am spus eu! bravo, ma bucur enorm pentru tine si alta data sa ma asculti cand iti spun ceva tongue
kiss

| justgabriela explică (pentru Bluebutterfly80):

Daaa. multumesc mult pentru sustinere!:* pupici

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru justgabriela):

Te pupacesc si eu! acum mai zambeste si tu putin, ca destul ai plans! happy

| mary4048 a răspuns:

E posibil ca durerea sa fie din aceasta cauza. Dupa tratamentul infectiei urinare stiu ca trebuie sa repeti analizele, pentru a vedea daca esti vindecata..intreaba-ti medicul atunci.Si nu neglija infectiile urinare daca se repeta des.ele pot duce la calculi renali..Sanatate maxima!