| ASMA14 a întrebat:

Salutare TPU, sunt intr-o relatie cu iubitul meu de 4 ani jumate si singurul meu partener sexual.Problema este ca in timpul contactului sexual,am chef,totul ok,dar dupa ce ma simt bine (orgasm) nu mai am chef,mi se taie cheful si incepe sa ma usture in interior si nu stiu cum sa imi multumesc iubitul,de multe ori el nu apuca sa se bucure bine de moment,iar alteori efectiv nu am chef de sex, lipsa apetitului. Uneori usturimile apar si dupa cateva minute de la inceperea contactului, chiar daca la inceput nu am nimic.Am fost la medic totul ok, am luat tratament pentru infectie urinara si mi s-a spus ca am un ovar polichisitic si mai multe fibroame care nu afecteaza. Oare de aici sa apara si usturimile? Doctora mi-a zis ca usturimile din cauza ca nu ma lubrifiez suficient, doar ca la inceput ma lubrifiez dupa "ma usuc" destul de tare.Nu inteleg cauza

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Asta este cauza pe care ti a spus o si doamna doctor, ca nu te lubrifiezi suficient, cumpara ti un gel care stimuleaza lubrifierea vaginului daca tu natural nu poti, ca de aceea ai usturimi, este vaginul uscat si t doare cand faci sex, tu ce varsta ai?

| VoidEternal a răspuns:

Probabil ai nevoie de extra lubrifiere și în timpul actului. Incercati un lubrifiant.

| anonimuIl a răspuns:

Cea mai bună soluție pentru tine este să faceți sex FĂRĂ prezervativ și bărbatul să își dea drumul în tine imediat după ce ai orgasm ca să nu mai ai probleme cu usturimea după orgasm.

| Gândesclarece a răspuns:

La doctor, nu aici.