| anonim_4396 a întrebat:

Sincer inteleg ca intrebarea suna prostesc. M-am sarutat cu un coleg de clasa si am herpes acum. Folosesc Aciclovir din prima zi de cind am observat ca a aparut(am 3 zile deja). Intrebarea: Ce sa fac sa-mi treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci, o sa-ti treaca in timpul lui.

| mona a răspuns:

Aciclovir e un unguent forte bun, o sa iti treaca

| Zatharra a răspuns:

Păi dacă foloseşti Aciclovir ar trebui să-ţi treacă. Altceva n-ai ce face decât să aştepţi.Peace!

| DeyutzaDeea a răspuns:

Sa astepti, altceva nu poti face...

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Cam cit dureaza ''perioada'' asta? Trece cam intr-o saptamana daca ma folosesc regulat de Aciclovir?

| AndruCriistina a răspuns:

Nu ai ce sa faci.Dar un mic sfat nu te mai saruta cu totii!

| Ioana_Ana_1997 a răspuns:

Dati cu strugurelrolling on the floor