| frumusihk99 a întrebat:

Slalut TPU! Am o problema serioasa.
Sunt la o varsta destul de frageda-mentionez ca sunt in clasa a 4a si port ochelari de vedere avand miopie si mie nu imi sta bine deloc cu ochelari dar mama zice ca imi sta bine si ma face intelectuala numai ca sa ma simt bine. As dori sa scap de ei asa ca am intrebat medicul si a zis ca ma pot opera dupa 18 ani dar mie mi-e frica de operatie sad chiar daca mai e mult pana atunci si atunci m-am gandit la posibilitatea de a purta lentile dar mama mea nu ma lasa ca zice ca sunt mica si nu prea e de acord cu asta si zice ca dupa 18 ani asa.Dar eu ce sa fac pana atunci? Adica cand o sa cresc si o sa fiu la liceu o sa rad toti de mine deoarece chiar nu imi sta bine cu ochelari sad Voi ce imi recomandati sa fac? Va rog mult :* -FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Porti pana la 18 ani ochelari si lumea rade de tine daca tu gandesti asa.

| IncredibleJoker67 a răspuns:

Poti sa iti personalizezi ochelarii sau sa iti cumperi altii noi care arata mai frumos pentru a parea mai speciala.

Si oricum sa nu iti pese de gura oamenilor pentru ca nu conteaza cum arata cu ochelarii.

| iamSeBy a răspuns:

Pana la liceu mai ai de mancat putin si o sa vezi ca nu o sa ti se mai para asa naspa atunci. Si stai linistita, nu o sa rada nimeni de tinewinking

| HiddenWorld a răspuns:

Şi eu am tot miopie şi port ochelari.Deşi lumea îmi zice că îmi stă bine cu ei, părerea mea este că ochelarii nu avantajează pe nimeni. Oftalmologul mi-a spus că la 18 ani pot să mă operez şi chiar mă bucur că mai am de îndurat doar 5 ani ochelarii. Operația se face prin intermediul laserului, este o operație uşoară cu riscuri minime.Cât despre lentile, nu cred că merită să rişti sănătatea ochilor tăi doar de dragul frumuseții.