| anonim_4396 a întrebat:

am 20 de ani si port ochelarii de la 12 ani, am miopie (-4 Ochi drept si -3, 75 Ochi stang, rezultatul de la ultimul control), pana la varsta de 16-17 ani nu a fost o problema sa port ochelari, dar acum este ca nu pot sa-mi fac o prietena, incerc de 5 ani sa gasesc una si nici pana acum nu am gasit, nu mai suport sa stau singur, exista vreo posibilitate sa scap de ochelarii?, stiu ca se poate face operatie sau se pot purta lentile de contact, voi ce ati incercat, care este cea mai buna metoda pe care ati incercat-o?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zero a răspuns:

Sincer?
batting eyelashes
Uite de exemplu uite si eu port ochelari de la 4 ani si acum am 18 happy dar mi-am facut o iubita si sunt cu ea de 4 luni si 2 saptamanihappy Crede-ma ca atunci cand iti va iesi in cale fata care e potrivitabatting eyelashes vei sty happy
nu-s si mie mi-a fost greu sa ma integrez cu ochelari dar pana la urma am facut-obatting eyelashes nu-i nimic vei reusibatting eyelashes baftahappy

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Nu da vina pe ochelari, nu din cauza asta nu iti gasesti o prietena. Ce-i al tau e pus deoparte. Si eu port ochelari, din clasa a 4a, si eu aveam impresia ca asta este motivul pentru care nu se uita baietii la mine. Am intalnit persoana potrivita la 23 de ani, ne intelegem foarte bine si avem doi copii. Sa ai succes!

| adriangabor92 a răspuns:

Sa porti ochelari si o sa iti treaca

| noName_8681 a răspuns:

Eu zic sa incerci operatia. cumnosc pe cineva care a facut aceasta operatie la cluj si nu regreta deloc. Nu stiu exact cat costa, dar pentru bunastarea ta, merita orice sacrificiu.

| danutzyk001 a răspuns:

Lentilele... dar sunt foarte greu de ingrijith

eu iti recomand sa iti lasi ochelarii... care fata te va place te va place asa cum esti...cu sau fara ochelari
eu asa zic ca pentru fiecare om din lume exista jumatatea inimii sale

| Raul4825 a răspuns:

Lasa ochelarii! Lasa lentilele de contact, lasa operatiile. Iti poti imbunatati vederea natural. Am gasit un site ce ofera sfaturi utile: http://www.vedereperfecta.com

| RazboiniCool123 a răspuns (pentru Raul4825):

Salut Raul! Tu ai facut exercitiile din aceasta carte si ti-a disparut miopia?