| lorenmorgan a întrebat:

Sora mea a fost la mare si cind s-a trezit dimineata avea achii umflati si acuma ii are. oare de ce e asa? ea spune ca se simte puntin racita poate fi de la raceala? spuneti-mi niste sfaturi pentru a scapa de ochii umflati

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Cum spuneau si altii. poate fi din cauza apei sau al igienei necorespunzatoare ( hotel, terasa, plaja) etc. Cel mai bine ar fi sa intrebati la o farmacie locala in legatura cu problema respectiva, caci nu stim cu exactitate cauza problemei..sau consultati un medic.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori a stat in curent pe drum, ori briza marii (vinticelul ala...) a afectat-o. Tot racala este. Sa ia un paracetamol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Sa reduca statul prea mult in fata ecranelor tv, calculatorului.
Poate are cearcane.
Sau poate e de la raceala, oboseala.
Ii trece de la sine.
Te pup!

| AOLEVRIC a răspuns:

Se poate si de la raceala, dar poate are ochii obositi.

| Flapy a răspuns:

Si mie mi se umfla si mi se rosesc ochii cand merg la mare. e de la oboseala si de la apa

| delicatesaaa a răspuns:

Asta am patit si eu cand am fost la mare in turcia..eu am luat un microb din apa. doctorul mi.a recomandat alifia numita "canamicina" si spalaturi cu ceai de musetel..cu siguranta ii va trecewinking insanatosire grabnicaaa big grin

| Davradel_Stefanel_1987 a răspuns:

De la televizor noaptea sau de la calculator