| Nicoleoficial a întrebat:

Sora mea, care are 14 ani, se comportă ciudat, adică tremură, dar nu de frică și câteodată are o privire mai ciudată și zici ca e drogata. Ma intreb dacă nu e psihopata. Ce altceva ar putea face în afara de a se duce la psiholog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Alte probleme ar putea fi glicemia. Sa-si faca analiza asta.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Glicemia nu produce asemenea simptome.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru doctorandus):

Domnule, eu am diabet si am consultat cativa doctori in acest domeniu. Plus o simt pe pielea mea.

| doctorandus a răspuns (pentru CodrutElian1990):

"This may result in a variety of symptoms including clumsiness, trouble talking, confusion, loss of consciousness, seizures or death." Sursa: "Hypoglycemia". National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases. October 2008. Archived from the original on 1 July 2015. Retrieved 28 June 2015. https://web.archive.org/......index.aspx

| CodrutElian1990 a răspuns:

De ce nu merge sau de ce nu este dusa la medic?

| DaniTDCI a răspuns:

Daca esti in faza terminala, vii aici sa intrebi pe TPU? nu e mai logic si mai ok sa contactezi un medic? nu mi se pare logic sa ceri sfaturi aici pe TPU, cand poate fii intr-adevar o problema serioasa, pe acest site, fiecare e medic in felul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa mearga la neurolog daca tremura, sau la medicul de familie. nu are legatura psihopatia cu asta, poate sufera de anxietate sau tremor esentialis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce fel de stari?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca omul are nevoi de mancare, baut, somn, odihna. Din cauza asta tremura, pentru ca nu doarme, nu se odihneste, nu isi ia destule vitamine, nu bea destula apa. Copiii nu inteleg, ei nu simt nevoile astea, la unii copii este un obicei sa traiasca cu neajunsuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate are anemie. Clar nu e semn de psihopatie. Stai linistita.
Sa mearga la medicul de familie. Sa ii spuna ca vrea sa faca niste analize de sange. Poate o supara ceva, e foarte stresata si e pe fond psihic.

| CatalinB11 a răspuns:

Nu sunt medic dar, din cate inteleg din ce ai scris, este posibil sa aiba crize epileptice(sper sa ma insel tare).

| Raimondo99 a răspuns:

Poate nu are destul somn sau cine stie dintr-un text ce are. Trebuie dusa la doctor daca are asa simptome.

| Nicoleoficial explică:

Sunt mai mare cu 2 ani

| Nicoleoficial explică:

Nu merge să-ți dau în privat dar îți mai zic aici. Ea e foarte deschisă față de mine adică îmi zice tot și mi-a spus că mai are stări ca și cum ar fi drogata