| almaz a întrebat:

Sortul precum fitness cu greutati sau alergatul pe banda agraveaza hemoroizii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| GrigoreVarlam a răspuns:

Da.

| almaz explică (pentru GrigoreVarlam):

Și care ar fi soluția? Nu pot să mă las de sport... dacă presupunem teoretic, pot să iau ceva medicamente ca să tratez hemoroizii și ulterior să reiau antrenamentele, sau care ar fi calea cea mai efectivă în cazul meu?

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru almaz):

Pe primul plan ar trebui sa pui sanatatea. Trateaza-te si pe urma iti poti relua linistit activitatea sportiva.