| TheRCM24 a întrebat:

Sper sa intelegeti exprimarea!

Am o problema cu amandoua incheieturi ale mainii: mana stanga am avut-o fisurata acum aproximativ 1 an, cu ea nu pot sa ridic greutati mai mari de vreo 5 kg fara sa ma doara si sa ma traga in jos, iar la mana dreapta am picat pe ea intru-un meci si ma doare in exteriorul ei de la incheietura in sus cam 5-6 cm.Si ma dor amandoua incheieruri cand stau sprijinit in ele cateva minute.

Daca ma puteti ajuta cu vreun sfat, cu ce creme sa imi dau sau ce pot face sa nu mai am aceste probleme.
Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Tu nu ai medic la club? De ce nu ii spui lui problemele astea?! Daca nu, mergi la un ortoped, nu cauta sfaturi pe net!

| yoo23 a răspuns:

Cremele Bengay si fastum gel.cam atat stiu.