| Ale123456 a întrebat:

Buna,vreau sa slabesc..si vreau o dieta..adica ce trebuie sa mananc ca sa pot slabi., Funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| TurquoiseSkittle a răspuns:

Hei! Si eu sunt cam la fel, sper sa iti fie de ajutor. Nu iti trebuie o dieta anume, o poti personaliza dupa cum doresti. Exista 3 reguli principale cand te decizi ca vrei sa slabesti: bea multa apa, fa multe exercitii si mananca sanatos. Acum, inteleg ca nu poti mereu sa mananci acasa si e o problema. Si eu la scoala stau de la 12-1 pana la 7-8, si e o mare problema. Iti zic mai intai sa monitorizezi caloriile pe care le mananci ( totalul). Presupun ca nu ai mai mult de 60 kg, deci mananca 1600-1700 kcal pe zi. Ai grija sa faci multe exercitii, crede- ma, slabitul fara exercitii e practic de lunga foarte lunga durata. Exercitiile iti intaresc muschii si te ajuta sa scapi de kg in plus. Mananca fructe si legume, iar in caz ca esti pe fuga, recomand biscuiti simpli sau in caz ca nu reusesti, un pachet de biscuiti Belvita Breakfast, m- au ajutat foarte mult pe mine. Cam atat. Funda?

| Ale123456 explică (pentru TurquoiseSkittle):

Am 40 de kg laughing Dar vreau sa slabesc la 'burta'.

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Trebuie sa faci sport. Ca sa slabesti la burta fa abdomene.

| Ale123456 explică (pentru Aasdfghj):

Fac dimineata cate 50 iar seara tot 50.

| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu vreau sa-ti recomand cu toata increderea DIETA RINA si KANGOO JUMPS- in cazul meu a functionat si am slabit ff mult!