| N0H4CK a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog niste pastile sau un unguent bun pentru durerile de spate, din zona lombara!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Voltaren forte emulgel. Nu lua pastile fara recomandarea medicului

| sierra1 a răspuns:

Uite ce am mai găsit pentru tine:

Medicatia, daca este necesara va fi recomandată de doctori in cazul durerilor lombare și includ includ:
-acetaminofen pentru reducerea durerii si / sau medicamente pentru reducerea durerii, si inflamatiei cum ar fi ibuprofen, naproxen si ketoprofen. Aceste medicamente au cel mai bun efect daca sunt luate regulat si nu doar cand durerea este severa.

Concluzia: nu lua medicament singur, fără recomandarea unui medic

| Shooterman a răspuns:

Crema Polar Frost.mi-a recomandat-o medicul.