| luisika a întrebat:

Spuneti-mi si mie va rog nite exercitii pentru abdomen, am o burtica mare si vreau sa o dau josbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Pentru dat jos burtica sunt recomandate sariturile peste masa! Manaca mai putin si doar papa sanatos : din toate cate putin, fructe si legume proaspete fara limite (exceptand bananele, una dimineata in loc de micul dejun, ajunge), fara prajeli unsuroase, fast food si crantzanele (chips, sticks etc). In loc de cina, o plimbare de 20 de minute si un fruct sau un pahar de lapte caldutz. Nu iti trebuie exercitii specifice pentru abdomen ca ele doar o sa-ti tonifice musculutara abdominala dar nu o sa-ti scada grasimea de pe burta. Fa miscare cat mai multa si la care poti fi disponibila oricand : plimbari lungi in pas vioi, alergari usoare, role, bicicleta, minge, dans. Nu asculta muzica, danseaz-o! Cat mai multa miscare pentru ca esential este sa arzi mai multe calorii decat consumi. Altfel, caloriile vor fi in continuare depozitate de organism, sub forma de grasime, in special pe burta si pe coapse. Tine minte : abdomenele se fac in primul rand in bucatarie, apoi in sala de sport. Sanatate maxima iti doresc!

4 răspunsuri:
| PredatoR a răspuns:

Alergarea e cea mai buna pentru a da burtica jos:) si abdomenele merg da' nu se compara cu alergarea
uite aici: http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm

| filipm2001 a răspuns:

Iti recomand programul asta de 8 minute pe zi. E foarte bun. Incearca-l:
http://www.youtube.com/watch?v=pNqrkGnkUWc
Succes;)

| UnZambetTeRog a răspuns:

Am eu un video. Da`mi id tau si til trimit pe mess.
Funda?batting eyelashes

| DesteaptaPamantului a răspuns:

Pai cred ca abdomenele sunt cele mai eficiente, dar burtica ta necesita timp si rabdare pentru a ajunge sa o dai jos