| trillaTH a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce nume de papagali mai stiti"? Mi-a cadonat un papagal si nu stiu ce nume sa-i dau. Va rog AJUTOR!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| LetyArob a răspuns:

Mie imi place numele Gina!
Asa il cheama pe papagalul meu care e fata!
Si daca este baiat, il poti numi Woody!

| Sketch2 a răspuns:

Niste idei ar fi Kira, Cookie, Goldie, Cipi, etc.

| BluLăvzIu a răspuns:

Buna!
nume de papagali fete:
roketa
amy
jenny
sisi
suzy
sunny
gina
mimi
nume de papagali baieti:
Woody
Billy
Ally
Cipi
Thutu
Cotoo
mocolaughing
si cam atat.incearca si [la fete] melly

si cam atat.A si la fete mai am:Melly

| madalinutza1876 a răspuns:

A: Acadia, Achilles, Adonis, Adriel, Ami, Ari, Aria, Ares, Arcadia, Amber, Adonis;

B: Bam Bam, Bilbo, Berrie, Bernie, Brahms, Baby Beak, Barnabas, Bailey, Billabong, Binky, Brady, Boyd;

C: Chico, Chaso, Clyde, Coco, Cocuta, Cole, Conga, Conrad, Sparrow, Candy, Canoli, Caper, ChiChi, Chelsie, Cherrio, Coco, Callie, Conrad;

D: Dafney, Daisy, Dakota, Dali, Dania, Dinah, Dinky, Destiny, Dora, Doohicky, Dudley, Demeter, Darcy, Diego, Doozer;

E: Echo, Elan, Elgar, Emily, Emerald, Eve, Ernie, Elmo, Eggbert, Elsu, Euterpe;

F: Feathers, Folly, Frank, Fern, Fanfan, Fallow, Faith, Falco, Fred, Frank, Fletch, Finesse, Frazier;

G: Gandolf, Gar, Gill, Giligan, Georgia, Grady, Grace, Goldie, Ginger, Gimli, Gallant, Goliath, Geebers;

H: Hamham, Happy, Harry, Hailey, Hillary, Hermes, Hera, Hombre, Honey, Homer;

I: Ian, Icebreaker, Ichabod, Illy, Inca, Indi, Indigo, Iris, Isaac, Isabeau, Isabelle, Isis, Ivy;

J: Jake, Jay, Jo, Jewel, Jerry, Jude, Julia, Jumbo, Java, Jamie, Julius, Josetta, Jose;

K: Kade, Kya, Keeter, ceara, Kamie, Kalypso, Kally, Kicky, Kirby, Kip, Kira, Kiwi, Koko, Kako, Karma, Katie;

L: Lacey, Lily, Lime, Lulu, Luke, Luca, Louis, Leah, Lanie, Larka, Leelu;

M: Maggie, Maddy, Melody, Max, Mo, Molly, Monet, Micky, Misu, Misha, Maya, Monroe, Melody, Maya, Maude;

N: Nate, Neva, Nibbles, Nissa, Niko, Nero, Neptune, Norton, Nanny, Nessie, Newton, Nimbus;

O: Ocean, Odin, Olive, Ollie, Onyx, Opal, Oscar, Ortega, Olivia, Oedipus, Odilon;

P: Pandora, Paco, Pepe, Percy, Polly, Pippin, Plato, Pip, Pluto, Poochie, Pascal, Pappy, Paloma, Petry, Priudence, Pickles, Pika, Pearly, Peedie;

Q: Queen, Qunicy, Quentin, Quennell, Querida;

R: Radley, Rhett, Rocky, Rodin, Raven, Robin, Rosy, Ricky, Ruffian, Rowan, Rockey, Remus, Reed, Raphael, Rhianna, Rhona;

S: Sandy, Sierra, Sidi, Spud, Squek, Sparrow, Sparky, Shonna, Shylee, Sangria, Samson, Salterella, Sam, Sammy, Sahale, Sidian, Spike;

T: Tiki, Tuck, Tweeky, Tweeter, Tao, Tico, Tia, Thor, Tequila, Taco, Teila, Tarma, Tansy, Tango;

U: Uh-oh, Ulani, Unity, Uriah, Uranus, Ulysses, Urania;

V: Val, Virgil, Violet, Verdi, Vixen, Venus, Vesta, Voltaire, Verdis, Vaughan, Vanilla, Verne;

W: Wanda, Willow, Willy, Winter, Wriggley, Winnie, Winslow, Worple, Wanda;

X: Xaviera, Xena, Xenos, Xerxes, Xylia;

Y: Yale, Yancy, Yannis, Yasmin, Yetta, Yoda, Yvette, Yves, Yoshi, Yates, Yodel;
Z: Ziggy, Zoe, Zola, Zippy, Zorro, Zazu, Zen, Zeus, Zelda.