Întrebare recomandată | Secretkkk a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce pot minca, ca sa fie ca un fel de dieta, adica, sa fie fara multe calorii si grasimi...ca de exemplu am trecut pe: hrisca, salata de varza, casa, mere, apa plata, am inlocuit untul cu margarina, si piinea cu piine neagra, dar o maninc numai diminezta...mai spuneti-mi ce mai pot minca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Alimente cu calorii negative.
http://www.slabire-sanatate.ro/articole/alimente_antigrasime.php
Mai cauta pe google ca mai sunt si alte situri cu astfel de alimente.
La ingerarea acestor alimente, organismul consuma mut mai multe calorii decat au ele, alimentele. Si astfel, cu cat mananci mai mult, cu atat slabesti mai tare!

| PinkPanther a răspuns:

Deocamdata, ce faci, faci bine, hrisca este foarte sanatoasa, si buna la gust daca o gasteti cum trebuie. Poti sa adaugi in dieta ta niste carne de pui, vita si peste gatite slab si de 2 ori pe saptamana 1-2 oua fierte si lactate degresate, proteinele ajuta la slabire. Dar decat sa inlocuiesti untul cu margarina mai bine renunti de tot la el. Margarina nu e sanatoasa.

Răspuns utilizator avertizat