| Secretkkk a întrebat:

Salut, m-am apucat de o dieta adica nu stiu daca o pot numi dieta sau regim, am renuntat definitiv la cipsuri, flinturi, ape cu gaze (cola, fanta, sparit etc), si micarea fast food. Maninc piine doar dimineata, 2 felii cu magiun si unt sau miere si ceai, si in rest ma starui mincare cu putine sau de loc grasimi, hrisca, casha si mai pot minca si altceva dar in portii mici si totul fara piine, iar pe zi mai maninc si 4-5 mere. Si tin dieta aia cu apa, dimineata inainte de masa cu 10-15 min beu 2 pahare de 250 ml de apa, si tot aceias cantitate beu inainte de orice masa... Cine a inteles cam cum am lamurit eu, cum credeti e posibil sa sabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Renunta si la patiserie adica covrigi, pogaci, cornuri chestii de genul si la dulciuri. Mananca putin si rar si ia ultima masa cu vreo 4 ore inainte de culcare.Slabesti sigur. Apa e buna pentru sanatate. Sa mananci si carne slaba de peste sau pui la gratar sau fiarta, si legume.

| Damasc a răspuns:

Personal cred ca slabirea nu se face prin infometare.Tot ceea ce va rezulta din infometarea zilnica va fi mai putina putere de munca, te seci de vlaga.Incearca sa faci si un sport ceva, acum nu poti merge la alergat din pricina timpului, dar cauta sa compensezi cumva masa zilnica si anume fitness, banda, bicicleta.Iti recomand de asemenea cerealele, sunt foarte bune si energice.Cat despre abtinerea de la acele alimente care le-ai precizat este un prim pas bun.Bafta!

| Krosa a răspuns:

Incearaca sa faci si sport si cred ca iti merge bine in rest

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu faci sport degeaba tii dieta

| Elizabethzutzu a răspuns:

Da,desigur ca vei slabi.