Întrebare recomandată | 01012013 a întrebat:

Spuneti-mi va rog? de o luna de zile ma doare sinul sting, din ce cauza poate fi? multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IDede a răspuns:

Depinde de ani pentru ca si mie mi s-a intamplat ei in acest moment se dezvolta tot mai mult si de aceea te doare si nu te doare ce-l drept probabil pentru ca prima data se dezvolta acel stang nu drept sper ca ti-am fost de folos noroc:*

18 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și eu te rog să mergi cel puțin până la medicul de familie, sănătate.
La mulți ani!
Pa, pa.

| dianacool a răspuns:

Buna! Sanii incep sa te doara din cauza ca incep sa creasca! :* Este normal, dar daca te'ai lovit ar fi recomandat sa mergi la medicul de familie pentru mai multe sfaturi si in orice caz vorbeste cu mama ta! Ai grija de tine! Te pup! smugD

| xChampiionOrLooser a răspuns:

Un sfat ar trebui sa mergi la medicul de familie sau sa o intrebi pe mama tahappy

Poate sa iti creasca sau ao luat o lovitura, fara sa simtiwinking

Dar incearca sa te calmezi sa te intinzi in pat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pot fi mai multe cauze...

Cred că cel mai bine ar fi să mergi la medicul de familie pentru o Trimitere la medicul specialist.
Oricum, ai aşteptat destul de mult ( timp de o lună ) FĂRĂ să iei vreo măsură.

Ai GRIJĂ de sănătatea ta!

Toate cele bune şi La Mulţi Ani.

| 01012013 explică (pentru bursuc001):

Multumesc mult

| bursuc001 a răspuns (pentru 01012013):

Cu plăcere!

Toate cele bune şi multă sănătate.

| h3r a răspuns:

Este posibil să-ţi crească, iar aşa e normal să ai dureri, chiar dacă se manifestă doar la un sân, momentan.
Menstruaţia ţi-a venit? Şi acesta e un motiv.
Încearcă să vorbeşti şi cu mama ta!

Sănătate!

| PedoBarbie a răspuns:

Ori ai cancer ori creşti. Varianta a doua e mai plauzibilă. Du-te fă la doctor!

| Nelamuritul a răspuns:

1.Spune-i femeie la mama ta.
2. Poate te-ai lovit sau ceva de genu.

| Trippy a răspuns:

Iti trebuie 2 maine de baiat sa ti-i maseze daca te dor. big grin

| HonneOnna a răspuns:

Du.te la un doctor

| αlεxTzure a răspuns:

Se poate chiar ca te-ai inecat.

| TheCrisLv20 a răspuns:

Ai primit vreo lovitura?

| 01012013 explică (pentru TheCrisLv20):

Nu am primit nici o lovitura, asa din senin

| 01012013 explică:

Apropo am 16 ani! sa fie ceva legat cu cresterea oare?/

| Alexandraiubire a răspuns:

In primul rand spune-i mamei tale! Poate o fi ceva grav!
Poti avea cancer la san sau te-a lovit cineva sau ceva!

| Alyn_Rnd_Alyn_Rnd_1997 a răspuns:

Vand telefon Samsung gts-5230 stare foarte buna folosit 3 luni Pret:120 RON
DACA VA HOTARATI MA APELati pe numarul meu de tel:0784108142 sau mai-lul alingeorgian97@yahoo.com