| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti va rog câte calorii au :

-Un bold mic de cereale cu lapte (cereale simple ):
-Biscuiti simplii cu lapte:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Un bol, nu un bold, boldul este ac.

| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Copchile am gresit si eu si vii acum sa ma corectezi. Stiu cum se scrie bol da tu esti prea ofticat. In loc sa ma ajuti tu corectezi oamenii.

| RAY a răspuns:

200,300 de calorii maxim

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce fel de lapte? Cu ce procent de grasime? Cam cat inseamna un bol mic? 100 ml de lapte? 200? Cate cereale? 50g? Mai mult, mai putin? Cati biscuiti? rolling on the floor rolling on the floor

Sunt singura care observa ca pentru a va raspunde unora dintre voi la intrebari trebuie sa citim ganduri?

| 1231242 a răspuns:

Intre 1000 si 2000 de calorii, glumesc.Mai laptele este un lichid, deci nu depasesti 200-300 calorii la bold si biscuitii cam 400-500 din cauza zaharului si a altor chestii.

| annempx a răspuns:

Buna. Un bol cu lapte si cereale din acela nu depăseste 400 calorii, iar biscuitii sunt in jur de 400 calorii 1 pachet, 20 de calorii un biscuite.