| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune va rog si mie cineva câte calorii au mai exact:
Un peste (stiti voi cumparat meluciu) prajit
Si...un bol de cereale cu lapte (cereale simple din porumb, un pumn mic si vreo 50 ml de lapte rece )?
Cam atât am mâncat astazi, sper sa nu fie prea mult.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Ia-ti un cantar de bucatarie si invata sa calculezi si tu ca e simplu, desi depinde si de tine aici :))
Pestele la 100g are 79 calorii
Cerealele de obicei au 350-400 calorii la 100g
Lapte rece 100ml are 60 calorii
Daca vrei sa slabesti, invata sa calculezi caloriile si sa mananci mai putine decat ai nevoie, nu trebuie sa te infometezi.
http://unica.md/calculator-necesarul-zilnic-de-calorii/

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Cam 14700; o sa te faci cat un hipopotam

| anonim_4396 explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Imi place sarcasmul da sunt pe cât se poate de serioasa XD.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca tot iti faci robleme cu acele calorii : 1. fa-ti un tabel cu caloriile alimentelor tale preferate. 2 ia in calcul "grasimea" folosita la prajeli si... faptul ca se digera mult mai greu decat acelesi tip de grasime care nu a fost incalzita la peste 60 grade. pupici; doar mici.winking