| Zoya333 a întrebat:

Stau f mult pe scaun si cred ca dn acea cauza mi s`a facut o pata maronie pe fund(ambele fese) chiar la sfarsitul fundului.si ii destul de aspru acolo cu ce ar putea sa treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tyana a răspuns:

Sa eviti statul indelungat pe zona respectiva pentru ca poti face escare, la fel ca bolnavii imobilizati la pat.Incearca o crema de galbenele si fa cat mai multa miscare.De curiozitate cat timp stai pe scaun de te-ai ales cu asa ceva?

| danutza_2917 a răspuns:

Daca nu poti evita sa stai asa de mult pe scaun, ridica-te din cand in cand si fa miscare, foloseste o perna moale sau un colac pentru baie si ca sa dispara pata foloseste o crema care sa refaca pielea http://aloeveraforever.ro/......ing-lotion

| misu a răspuns:

Cumpara advantan, citeste prospectul pe net, si ai sa vezi ca e bun