| adnana_8488 a întrebat:

Stiati ca va puteti vindeca de psoriazis cu menta cimbru levantica si pelin in doze egale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Din cate stim boala n-are leac.Pot aparea ameliorari. Oricum, informatia transmisa de tine merita a fi retinuta.

7 răspunsuri:
| PsychoDLight a răspuns:

Eu folosesc asta pentru psoriazis vulgar si merge bine http://tratament-psoriazis.urmatorulpas.com/tratament-psoriazis/

| adnana_8488 explică:

Vrand sa-ti tratez o giardia mi-am tratat complet psoriazisul. am fost la plafar am cumparat antigiardia si dupa 4 zile nu mai aveam psoriazis, da-ti mai departe celor care nu stiu, sunt atatia copii bolnavi de psoriazis prin spitale care fac cortizon si stau la perfuzie, spuneti mamicilor si celor care au astfel de probleme.

| lastOne a răspuns (pentru adnana_8488):

Sa pare ca noul trend "vindeca in interior ca sa se vada la exterior" are merit. Multi au ajuns la concluzia ca psoriazisul pare sa fie o atentionare/un semnal de alarma cum ca ceva nu este in regula in organism.

| Ksiksi_Helmi_1978 a răspuns (pentru adnana_8488):

Buna este sigura?

| adnana_8488 explică:

Reiau
acum 10 -12 ani am avut psoriazis
boala s-a vindecat cu 4 ceaiuri date de bunica
acum luand un tratament pentry giardioza mi-am adus aminte de ceaiurile bunicii,
levantica, menta, pelin si cimbru acestea au fost ceaiurile si nu am tinut regim alcalin 1 luna de zile.
incercati ceaiurile sunt la indemana oricui.
citind prospectul pentru giardia am dat si peste confirmari ca s-au semnalat cazuri de vindecari de psoriazis, deci se stie.
PROSIAZUL LA MINE N-A RECIDIVAT SI M-AM VINDECAT COMPLET.

| andy99_3985 a răspuns (pentru adnana_8488):

Va rog din suflet sa-mi spuneti ce medicament anume ati luat pentru giardia si ati scapat de psoriazis?

| sandustan29 a răspuns (pentru andy99_3985):

Te rog sa imi spui si mie daca ai reusit sa iei legatura cu adnana_8488 si a aflat cumva despre ce tratament este vorba...Multumesc!