| IdkPa a întrebat:

Stie cineva ce i se poate întâmpla unei persoane daca consuma câteva comprimate de Augmentin si paracetamol (da 10 comprimate de fiecare) cu alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

O imensa durere de cap, in cel mai fericit caz.

| WhiteLife a răspuns:

Alcoolul inactiveaza antibioticul, paracetamolul in exces duce la probleme de ficat (daca mergi la Urgente au antidot pentru intoxicatiile cu paracetamol).

| Eireann a răspuns:

Afecteaza ficatul. Tare.

| Catalin77945 a răspuns:

Iti autosinucizi singur ficatul

| aXy99 a răspuns (pentru Catalin77945):

Autosinucizi rolling on the floor)))

| Catalin77945 a răspuns (pentru aXy99):

Exact