| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva ce pastile sunt bune pentru gat? Tușesc mereu si ma doare gatul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Miere de albine cu zeama de lamaie, cate 1 lingurita la fiecare ora!
Mierea de albine este antibiotic natural, iar zeama de lamaie este bogata in vitamina C si in plus, iti amelioreaza imediat durerile de gat.

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Tantum verde. Are si gust foarte bun si-s si eficiente.

| MihaelaDart a răspuns:

Consulta un farmacist sa-ti dea ceva bun.
Ori iti poti prepara in casa intr-un pahar : o lingura miere de albine, jumatate de lamaie stoarsa si bauta cu inghitituri mici inainte de masa cu jumatate de ora sau inainte de a te pune la somn. Asta e medicamentul natural care nu iti va face rau deloc, iti amelioreaza durerea, iti intareste imunitatea si iti inlatura si tusea daca bei cel putin de 2-3 ori pe zi.

Sanatate multa!

| Edisor27 a răspuns:

Strepsils sunt bune

| litere123 a răspuns:

Pastile:
Panadol Rapid
Parasinus
Acid Acetilsalicilic

Iar Faringo (sunt plicuri cu un praf pe care il bei cu apa calda )tot pentru dureri in gat si raceala

| TheOneTime a răspuns:

Strepsils intensiv sunt foarte bune.

| mariesprouse a răspuns:

Decasept, eu tuseam foarte rau si nu mi-a trecut decat cu asta.

| Daniel_Pătru_1990 a răspuns:

Mergi la medic!

| Maria_Alexia_2003 a răspuns:

Eu îți recomand Nurofen, este foarte bun, și, încearcă, ca în fiecare seară înainte să te culci să iei o linguriță de miere și după să nu mai mănânci/bei nimic.
Sper că ți-am fost de ajutor.