| Ada78 a întrebat:

Buna Tpu.De ieri ma doare gatul ingrozitor si ma ustura.Cand ingat parca am un nod in gat. Tusesc intruna, chiar si in somn.Ce pastile sau tratamente imi recomandati sa fac pentru a trece cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Si eu am patit la fel. Pentru gat incearca gargara cu apa si sare de mare, o jumatate de lingurita de sare de mare la un pahar de apa. Apa sa fie calduta. La mine a functionat. Sanatate!

| Deliiiia a răspuns:

Ibuprofen, paracetamol sinus daca ai probleme si la nas, eurespal, septollete, Astha15... cel mai bine totusi ar fi sa te consulte un medic.

| Santo2190 a răspuns:

Strepsil pentru gat..si baga un faringo hot drink in caz de o raceala

| TabletaSB a răspuns:

Medicul sau farmacista.
Poti incerca daca nu e infectie, ceai patlagina sau sirop, strepsils, vitamina c.