| honey2804 a întrebat:

Stie cineva ce semnifica intepaturile fulgeratoare prin corp, mai ales in piept,spate,abdomen, umar.Mentionez ca aceste intepaturi nu dureaza mult,sunt doar de moment, si fulgeratoare. Dau funda pentru cel mai concret raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AndraRox a răspuns:

Incepand cu membrele, intepaturile se extind foarte rapid in tot corpul. Apar datorita efortului fizic, agitatiei sau unui impact emotional, fiind o stare foarte neplacuta si reactionand din ce in ce mai intens iar reactile tot mai dese.

2 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Toata lumea iti spune sa vezi un medic. nu te lua dupa pareri. pot fi multe cauze, nu incerca sa alegi ceva ce iti convine tie

| Adeee20 a răspuns:

Pentru cel mai concret răspuns, îți recomand să mergi la un medic și să-ți faci o serie amănunțită de analize.
Părerea mea e că prezinți niște tulburări ale echilibrului de electroliți din organism. O ionogramă serică ar putea dezvălui misterul.