| adina_6336 a întrebat:

Stie cineva cum se poate aranja parul mediu(campana la umeri)si foarte ondulat? nu mai stiu ce sa ma fac cu el...problema e ca nici nu imi mai creste de vreo 2 ani si imi cade multcrying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonyma15 a răspuns:

Incearca sa te dai cu ulei de ricin si sa iti tunzi varfurile cand e luna plina (eventual la un frizer care are mana buna). si eu am patit ca nu mi-o mai crescut vreo 2 ani dar de cand m-a tuns o frizerita cu mana bunami-a crescut mai repede. Poti sa-ti cumperi un uscator de par cu capat care se roteste pentru a-l intinde cand te usuci pe cap

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe luna.

| anUcy a răspuns:

Foloseste o masca de par din produse naturale si incearca sa ti-l indrepti cu placa, pentru ca asa nu o sa ti se arda.Sunt sigura ca va sta mult mai bine si va a vea o oarecare forma.